Evropski obrambni sklad zagotavlja 1 milijardo evrov za krepitev obrambnih zmogljivosti EU in novih orodij za obrambne inovacije.
Drugi delovni program EDF za leto 2022 bo organiziran okoli 8 razpisov, ki obravnavajo 16 kategorij, sestavljenih iz 33 tem.
Po kratki oceni moramo poudariti, da energetske teme niso tako obsežno vključene v letošnji razpis kot leta 2021.
Delovni program za leto 2022 uvaja vrsto novih orodij za spodbujanje obrambnih inovacij, pod enotnim novim okriljem, imenovanem Shema obrambnih inovacij EU (EUDIS).
Kot je bilo že napovedano v obrambnem svežnju Komisije, bo EUDIS deloval v tesnem sodelovanju z EDA središčem za inovacije.
Delovni program EDF za leto 2022 naslavlja skupno 33 tem, strukturiranih v osmih razpisih za zbiranje predlogov, ki se bodo odprli v začetku junija. Razpisi bodo pokrivali ustrezne obrambne tehnologije in zmogljivosti v skladu s prednostnimi nalogami zmogljivosti EU, o katerih so se skupno dogovorile države članice in so podrobneje razčlenjene v Strateškem kompasu.
Upravičeni prijavitelji in partnerji so industrija: velika podjetja, srednje velika podjetja in MSP, raziskovalne in organizacije, univerze, poslovna združenja, vlagatelji, javni sektor / nacionalni organi, mednarodne organizacije.
SiEnE partnerstvo ostaja aktivno kot kontaktna točka tujih partnerjev za nagovarjanje slovenskih organizacij znanja, podjetij, industrije in drugih podpornih organizacij. Kontakt: SiEnE@teces.si
Med 30. junijem in 1. julijem bo organiziran Informativni dan in dogodek mreženja za potencialne prijavitelje.
Dogodek je hibridne narave in poteka v živo na kraju samem v Bruslju ali na spletu. Udeležba je brezplačna, registracija je obvezna.
Registracija omogoča tudi dostop do spletnega mreženja po koncu dogodka.
Več: https://edefis.eu/EDFInfoDays2022